3 kroki do pięknego uśmiechu

3 kroki do pięknego uśmiechu
Lesly Juarez z Unsplash

Uśmiech jest jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracają uwagę ludzie, gdy się poznają. Wokół tematu utrzymania zdrowych i pięknych zębów narosło wiele mitów, które często ukazują tę czynność jako skomplikowaną i nużącą. Wystarczą jednak 3 proste kroki, aby onieśmielać uśmiechem. Oto one:

Krok 1: Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda

Każdy pamięta te słowa i z pewnością przeczytał je, nucąc przedszkolną melodię. Żeby poprawnie szczotkować zęby, należy najpierw odpowiednio dobrać szczoteczkę. Na rynku oprócz tradycyjnego podziału na twarde, średnie i miękkie szczoteczki, możemy wyróżnić także szczoteczki elektryczne lub soniczne. Jak dobrać twardość szczoteczki? To nic trudnego – twarde szczoteczki są przeznaczone dla osób, które mają zdrowe, niewrażliwe dziąsła. Twarda szczoteczka najlepiej usuwa osad z zębów, choć swoim twardym włosiem może powodować podrażnienia. W opozycji do twardych szczoteczek stoją miękkie, które zaleca się dla osób o dziąsłach bardzo wrażliwych oraz przy stanach zapalnych dziąseł.

Jeśli chodzi o pastę do zębów, to wybór jest jeszcze większy niż w przypadku szczoteczek. Są pasty do zębów nadwrażliwych, wybielające, chroniące dziąsła, etc. Pastę należy dobrać w zależności od swoich potrzeb. Dla ułatwienia – można na przemian stosować dwie lub trzy różne pasty i dążyć do poprawy kondycji zębów na kilku polach.

Zęby szczotkujemy co najmniej 2 minuty i nie zapominamy o czyszczeniu języka!

Krok 2: Niby nic – nić

Używanie nici dentystycznej w codziennej pielęgnacji zębów jest bardzo istotne. Sama szczoteczka nie się wszędzie, zwłaszcza w wąskie szczeliny między zębami. Usunięcie resztek pokarmu może nastąpić tylko dzięki nitce. Napiętą nitkę przesuwaj między zębami, zaginając ją dookoła podstawy każdego zęba, wsuwając ją delikatnie poniżej linii dziąseł. Podczas tego zabiegu należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić sobie dziąseł.

Krok 3: Płyny do płukania jamy ustnej

Szczotkowanie zębów oczyszcza zaledwie 25% jamy ustnej. Płukanie jamy ustnej zapewnia pozbycie się reszty zanieczyszczeń i prawdziwą ochronę zębów i dziąseł. Zaleca się płukanie jamy ustnej dwa razy dziennie, gdyż jednorazowe zastosowanie chroni tylko przez 12 godzin. Aby zauważyć efekty ze stosowania płynu, należy energicznie płukać zęby przez około 30 sekund. Do wyboru mamy wiele wariantów płynów do płukania jamy ustnej: pomagający utrzymać świeży oddech, wzmacniający dziąsła, wybielający zęby i wiele innych. Całą gamę płynów znajdziecie na https://www.listerine.pl.

Wiadomo, że najlepiej o nasze zęby zadba specjalista, jednak sami również możemy w łatwy sposób, w domowym zaciszu pomóc naszym zębom i sprawić, że będą wyglądać zjawiskowo. To wcale nie takie trudne!

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: