Jak ukryć opryszczkę na wardze?

Jak ukryć opryszczkę na wardze
Melissa di Rocco z Unsplash

Problem opryszczki, powszechnie nazywanej zimnem, jest niestety często spotykany, a objawy towarzyszące zakażeniu są nie tylko bolesne (świąd, pieczenie, obolałość), ale także bardzo kłopotliwe. Nabrzmiały pęcherzyk na ustach wygląda wyjątkowo nieestetycznie i sprawia, że dotknięte tą przypadłością panie, mają ochotę ukryć się w domu i przeczekać aż zniknie. Nie zawsze jednak jest to możliwe i w żadnym wypadku nie stanowi rozwiązania problemu. Poniżej przedstawiliśmy kilka pożytecznych i prostych w zastosowaniu rad jak zamaskować opryszczkę.

Krok pierwszy – załóż opatrunek

Podstawową sprawą przy wykonywaniu makijażu ust zainfekowanych opryszczką, jest zabezpieczenie kosmetyków. Jeśli podczas nakładania korektora lub pudru, pęcherzyk pęknie, wówczas bakterie przedostaną się na gąbeczkę lub pędzelek i rozprzestrzenią na całej powierzchni ust. Aby zapobiec takiej katastrofie, należy użyć plastra na opryszczkę firmy COMPEED®. Jest to godny polecenia produkt, który ma długotrwałe działanie lecznicze (aż do dwunastu godzin), przyśpiesza gojenie się oraz zmniejsza ryzyko zakażenia. Ponadto jest on bezbarwny, a aplikacja jest bezproblemowa. Warstwa opatrunku jest na tyle cienka, że nie musimy martwić się o to, że doda ona niechcianej objętości i tak nabrzmiałym wargom.

Krok drugi – makijaż

Gdy usta są już zabezpieczone, możemy zająć się wykonaniem odpowiedniego do danej okazji makijażu. Ze względu na zimno na ustach odradzamy stosowanie w tym okresie nawilżaczy czy balsamów wygładzających powierzchnię ust, co często stanowi zabieg poprzedzający malowanie. Pierwszym zatem etapem będzie nałożenie na wargi odrobiny korektora. Ważne jest, by zastosowany odcień nie był ani zbyt jasny, ani za ciemny. Następnie możemy przystąpić do obrysowania ust konturówką. Aby zmniejszyć usta optycznie, w miarę możliwości dobrze jest trzymać się ich wewnętrznego konturu. Skuteczny sposób na ukrycie opryszczki to stosowanie w okresie infekcji matowych szminek i pomadek. W miarę możliwości wybierajmy chłodne i zgaszone kolory, które sprawią, że nasze usta będą się wydawać mniejsze. Jeśli wargi są bardzo opuchnięte, unikajmy raczej błyszczyków oraz szminek z mieniącymi się w świetle drobinkami, które jak wiadomo, optycznie powiększają usta.

Stosowanie plastra firmy COMPEED® jest najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na to, jak ukryć opryszczkę. Pozwala w bezpieczny sposób używać w okresie infekcji kosmetyków do ust, jednocześnie gojąc je i łagodząc przykre uczucie pieczenia.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: