Masz niemowlę w domu? Sprawdź, jak właściwie dbać w skórę dziecka!

jak właściwie dbać w skórę dziecka
Colin Maynard z Unsplash

Małe dziecko w domu to ogromne wyzwanie. W głowach rodziców piętrzy się wiele pytań dotyczących jego żywienia i rozwoju. Wiele wątpliwości budzi też wybór odpowiednich produktów dla niemowlaka do kąpieli i pielęgnacji skóry. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i jakie kosmetyki kupić.

Półki sklepowe wprost uginają się od kosmetyków dla dzieci. Do wyboru mamy kremy, oliwki, szampony, balsamy, płyny do kąpieli. Młodzi rodzice często nie wiedzą, które z nich wybrać i czym się kierować przy zakupie. Pierwsza ważna informacja. Maluchy nie potrzebują wcale wielu kosmetyków. Dużo bardziej istotna jest jednak ich jakość. Skóra małego dziecka jest pięć razy cieńsza od skóry dorosłego, bardzo delikatna, pozbawiona właściwości obronnych. Łatwo ulega podrażnieniom. Wiele dzieci ma również skłonność do alergii, więc każdy z kosmetyków dla dzieci, który ma przecież bezpośredni kontakt ze skórą, musi w 100% być bezpieczny dla malucha.

Jakie kosmetyki dla niemowląt kupić?

Eksperci i doświadczone mamy od lat polecają produkty dla niemowląt Johnson`s Baby – http://www.johnsonsbaby.com.pl/. Te produkty zostały opracowane specjalnie pod kątem potrzeb skóry dziecka. Można ich używać już od pierwszego dnia życia do codziennej pielęgnacji. Zawierają wyłącznie bezpieczne składniki i są bardzo łagodne. Są wśród nich wszystkie kosmetyki niezbędne do pielęgnacji niemowlaka, czyli produkty do przewijania, kąpieli i masażu.

A co powinno znaleźć się w domowej łazience rodziców niemowlaka? Na początek przyda się łagodny płyn do mycia ciała 2w1, chusteczki oczyszczające, krem przeciw odparzeniom, puder, oliwka, której można używać zarówno do pielęgnacji, jak i do masażu. Z czasem półeczkę z produktami dla dziecka można uzupełnić o kolejne produkty z serii Johnson`s Baby: pachnący lawendą płyn do kąpieli na noc, krem do twarzy, mleczko intensywnie pielęgnujące.

Bardzo często rodzice nie zdają sobie sprawy, jak duży wpływ na pierwsze tygodnie i miesiące życia z maluchem ma wybór odpowiednich produktów dla dzieci. Trzeba pamiętać, że właściwa pielęgnacja niemowlaka ma ogromny wpływ na jego samopoczucie i rozwój. Podrażnienia skóry powodują duży dyskomfort malca, który staje się niespokojny, płacze, nie chce jeść. Tych wszystkich problemów można uniknąć, stosując sprawdzone produkty dla dziecka Johnson`s Baby. Warto zaufać markom, które od wielu lat cieszą się zaufaniem, mogą poszczycić się certyfikatami i zapleczem laboratoryjnym i co najważniejsze pochwalić się uśmiechem szczęśliwych i zdrowych dzieci i ich zadowolonych mam.

Tekst sponsorowany 

PODZIEL SIĘ: