Pampersy dla dorosłych – jakie wybrać i jak zakładać osobie chorej?

Pampersy dla dorosłych
Tima Miroshnichenko z pexels

Pampersy dla dorosłych – jakie wybrać i jak zakładać osobie chorej? To pytanie często zadają sobie osoby odpowiedzialne za opiekę nad osobą chorą lub niepełnosprawną. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż z jednej strony od tego może zależeć komfort osoby niepełnosprawnej lub chorej, z drugiej zaś strony nie każdy wie, jak odpowiednio dobrać w tym celu pampersy dla dorosłego. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, czym należy kierować się przy wyborze pampersów dla dorosłych, oraz jak je zakładać.

Rozmiar to podstawa

Podstawową kwestią, jeżeli chodzi o pampersy dla dorosłego, jest ich rozmiar. Wbrew pozorom, nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o możliwość fizycznego ubrania osoby chorej lub niepełnosprawnej, ale również jej wygodę oraz higienę. W przypadku zbyt małych pampersów może się bowiem okazać, że będą one powodowały różnego rodzaju obtarcia. Te z kolei są nie tylko bolesne, ale również mogą skutkować między innymi groźnymi dla zdrowia zakażeniami, takimi jak, chociażby sepsa. Z kolei w przypadku zbyt luźnych pampersów, mogą one nie tylko zsuwać się, ale również nie spełniać swojej funkcji, przepuszczając odchody. Aby móc tego uniknąć, dobrym pomysłem może być sprawdzenie obwodu bioder chorego przed zakupem pampersów. Pozwoli to na dobranie ich optymalnego rozmiaru, a co za tym idzie uniknięcie różnego rodzaju nieprzyjemności związanych ze złym doborem. Jeżeli zaś chodzi o pampersy dla dorosłych rozmiary, to do najpopularniejszych należą:

-XS,

-S,

-M,

-L,

-XL,

-XXL.

Jak założyć pampersa dorosłej osobie, która leży?

Wbrew pozorom zadanie to nie jest takie proste, jak mogłoby się to wydawać. W tej kwestii wiele bowiem zależy od między innymi:

-Wagi pacjenta.

-Jego wieku.

-Płci.

-Stanu.

Dopiero po ustaleniu tych czynników, możemy ustalić jak założyć pampersa osobie leżącej. Najpopularniejszą metodą jest ustawienie osoby leżącej w pozycji bocznej, a następnie odpięcie zużytego pampersa. Następnie należy oczyścić miejsca intymne, na przykład za pomocą nawilżonych chusteczek. Gdy już to zrobimy, warto wówczas nałożyć na nie specjalne preparaty przeznaczone do pielęgnacji. Następnie należy rozłożyć na łóżku w odpowiednim miejscu świeży pampers i ostrożnie obrócić pacjenta na plecy, a następnie odpowiednio obrócić go na plecy. Zadanie to może być trudne, tym bardziej, jeżeli stan pacjenta jest ciężki, lub jego waga jest duża. W takim przypadku najlepszy rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z pomocy drugiej osoby, która zapewni pacjentowi na przykład odpowiednią stabilizację przy jego obracaniu. Warto też zadbać o odpowiedni rozstaw nóg w czasie obracania pacjenta oraz stać jak najbliżej niego, zapewniając sobie odpowiednio stabilną pozycję. W tym momencie zapewne zastanawiają się państwo, dlaczego jest to tak ważne? Odpowiedzią na to pytanie jest nasze własne zdrowie. W przeciwnym bowiem wypadku narażamy między innymi nasze plecy na różnego rodzaju bolesne kontuzje oraz urazy, które w przyszłości mogą znacząco pogorszyć nasze własne funkcjonowanie na co dzień.

Podsumowanie

Odpowiednie dobranie oraz założenie pampersa osobie dorosłej, w tym również i leżącej, jest przysłowiowym kluczem do sukcesu, jeżeli zależy nam na utrzymaniu jej na odpowiednim poziomie zdrowia. Między innymi dlatego właśnie w naszym asortymencie znajdziecie Państwo szeroki wybór różnego rodzaju pampersów dla dorosłych, w różnych rozmiarach. Jest to szczególnie ważne, jeżeli szukają Państwo pampersów dla dorosłych w różnych rozmiarach. Warto więc skorzystać z naszej oferty pampersów dla dorosłych.

PODZIEL SIĘ: