Jak działają szkła z powłoką antyrefleksyjną?

szkła z powłoką antyrefleksyjną
David Travis z Unsplash

Wbrew powszechnemu przekonaniu, szkła okularowe progresywne przydają się nie tylko osobom pracującym na co dzień przy komputerze. Okulary z powłokami antyrefleksyjnymi zapewniają bowiem idealne widzenie niemal w każdej sytuacji, dlatego wybierając dla siebie odpowiednie szkła, warto zainwestować w tego typu udogodnienie.

Na czym polega działanie powłoki antyrefleksyjnej?

Soczewka okularowa uszlachetniona powłoką antyrefleksyjną zapewnia dużo większą estetykę wyglądu oraz komfort widzenia. Niweluje bowiem problem odbijania się światła docierającego do naszego oka od przedniej i tylnej części soczewki, co powoduje, że do oka nie dostaje się taka jego ilość, jak w warunkach naturalnych, a kontrast widzianego obrazu jest znacznie gorszy. Soczewka pozbawiona powłoki antyrefleksyjnej jest także mniej przejrzysta, co powoduje że oko wygląda w niej zdecydowanie mniej atrakcyjnie. Dbając o własny komfort widzenia, a jednocześnie zapewniając sobie dobre samopoczucie właściwie dobranymi oprawkami i soczewkami, wybierzmy więc szkła z antyrefleksami, zwłaszcza jeśli szukamy okularów pomagających przy prezbiopii.

Co to jest prezbiopia?

Okulary progresywne pozwalają na rozwiązanie problemów z prezbiopią, będącą dolegliwością oka związanym z wiekiem. Po ukończeniu 40 roku życia pojawia się bardzo często wrażenie, że przedmioty i napisy w bliskiej odległości stają się rozmazane. Spowodowane jest to utratą elastyczności soczewki, która traci tym samym możliwość dostosowania się do wyraźnego postrzegania zarówno bliskich, jak i dalekich przedmiotów. W zależności od konsultacji ze specjalistą, który określi stan naszego wzroku, można korygować tę dolegliwość, stosując okulary do dali i bliży – nazywane progresywnymi lub wyłącznie tzw. okulary do czytania (bliży).

Jak działają okulary progresywne z antyrefleksami?

Okulary progresywne proponowane przez www.Varilux.pl to rozwiązanie idealne dla osób, które mają problemy z wyraźnym postrzeganiem zarówno dali, jak i bliży. Korygują wzrok i przywracają wyraźne widzenie, bez konieczności ciągłych zmian okularów. Zapewnione płynne przejście mocy w soczewkach pozwala na zredukowanie konieczności poruszania głową w poszukiwaniu klarownego punktu widzenia.

Progresywne antyrefleksy to możliwość widzenia bez odblasków, z podwyższonym nasyceniem barw oraz kontrastem obrazów w naszym otoczeniu. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego rozwiązania, okulary progresywne z powłokami antyrefleksyjnymi przywracają wysoką jakość życia i łatwość wykonywania codziennych obowiązków.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: